Povinné ručení auta - porovnej stovky nabídek pojišťoven

 

Věříme, že u nás na najdete nejvýhodnější povinné ručení. Náš srovnávač je pro Vás zdarma.

 

Povinné ručení auta – slovní spojení, které spousta řidičů slyší nerada. Ale přiznejme si, stačí jedna dopravní nehoda a budete rádi, že povinné ručení vůbec existuje. Ze samotného názvu vyplývá, že je toto pojištění povinné. A ručení znamená, že za vás pojišťovna uhradí všechny škody, které způsobíte na cestách ostatním účastníkům dopravní nehody. Jak ale vybrat povinné ručení auta, které nezatíží vaši peněženku?

Povinné ručení auta je upraveno v zákonu a v příslušné vyhlášce. Zjednodušeně se jedná o pojištění, které má ve svém portfoliu produktů každá pojišťovna, jež dostala licenci k poskytování pojištění vozidel. Pojišťovna, u které si pojištění sjednáte, potom hradí škodu na zdraví a majetku osob, kterou způsobíte provozem svého vozidla. Škoda je pojišťovnou poškozenému uhrazena vždy. Jestliže řídíte pod vlivem alkoholu či drog, nebo způsobíte nehodu ve vozidle technicky nezpůsobilé k provozu, bude po vás pojišťovna vyplacenou částku vymáhat.

Jak si sjednat povinné ručení auta?

Výběr povinného ručení auta neuspěchejte. Na trhu s pojištěním působí celá řada pojišťoven, přičemž každá má stanovené jiné sazby pojištění, jiné vlastnosti povinného ručení a některé pojišťovny nabízí různé bonusy, například levnější havarijní pojištění. Je potřeba zvážit všechny tyto ohledy.

Rozhodujícím faktorem je při výběru povinného ručení cena. Určitě nechcete platit zbytečně vysoké částky, které by narušovaly váš domácí rozpočet. Proto se vám nabízí na povinné ručení kalkulačka, která vyžaduje zadání několika vstupních parametrů – informace o vozidle a o vás. Na základě těchto údajů budou vypočítány sazby povinného ručení auta u jednotlivých pojišťoven. Kalkulačka seřadí nabídky pojišťoven od té cenově nejvýhodnější po cenově nejméně výhodnou.

Nejlevnější povinné ručení auta

Ale pozor, cena by neměla být prioritní. Jakmile si najdete nejlevnější povinné ručení auta, měli byste se dále podívat na jeho vlastnosti. Konkrétně se zaměřte na výši krytí, rozsah asistenčních služeb a podobně. Ne vždy je nejlevnější povinné ručení auta to nejlepší na trhu. Doporučujeme najít kompromis mezi cenou povinného ručení a jeho vlastnostmi. 

Sledujte nás také na:

facebook